contestada

Joslyn wants to buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencils for &6.00. How much money does she need

Respuesta :

Figs23
$54 is your answer

You multiply $12.00 by 4 packs of pens and then add $6.00 for the pencils.