chifvone
chifvone
10-05-2022
Mathematics
contestada
please help this is due today!!!!!!!!!!!!!!!!
Respuesta :
hello228813
hello228813
10-05-2022
The answer is G
432 =6 {unit price = total prices = quantity)
=0.72
0.72X5=3.6 [Multiplication]
so the answer is
G
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
(-y+5×3)+(7.2y-9) How do you solve tjis
What is the layer of the sun from which energy escapes into space?
What are the coordinates of the fourth vertex of parallelogram ABCD? D( , )
5 biscuits cost 40p altogether how much do 3 biscuits cost
Y=-5x and 21x-7y=28 using substation method
Economics focuses on making decisions about what happened in the past. TRUE FALSE
The surface temperature on Venus may approach 737 K. What is this temperature in degrees Celsius? The temperature on Mercury may drop to –265 °F at night. What
Xavier rides his bike 5 1/4 miles or 82% of his goal for the day. What is his goal for the day?
Which was one of the economic problems both France and Britain faced after World War 1? a) repayment of loans to the United States b) reparation payments to Ger
What is the layer of the sun from which energy escapes into space?