075875
075875
10-05-2021
Mathematics
contestada
i will give Brainiest if you are right
Respuesta :
HelloGuys8Gals
HelloGuys8Gals
10-05-2021
Answer:
d) $7.82
Step-by-step explanation:
just multiply the 2 numbers
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
The tennis club bought 6 tennis rackets for a total of $660. Each racket cost the same amount. How much did the tennis club pay for each tennis racket?
Which statement correctly describes a scientific theory? A.It is accepted as true indefinitely. B.It is based on repeated investigations. C.It is equivalent to
Patti bought a pair of jeans that normally cost $40 gor sale price of $20.what was the percent discount
Makers of generic drugs are required to show that their generic drugs do not differ significantly from the "reference" or brand name drugs that they imitate. on
what happens to the warm, less dense material inside earth? (WILL MARK BRAINLIEST!!) HURRY Moves sideways Remains stationary Rises towards the crust Sinks to
The text above states that all languages have which of the following in common? Select all that apply. a pattern of sounds elements of grammar a fixed pattern
Kim drives 156 miles from Rotherham to London she drives at an average speed of speed of 60 miles per hour she leaves Rotherham at 7:30 a.m. does she arrive in
What are the domain and range for the cube root function graphed below
Organizational aids are applicable to any subject area true or false
When there is a shortage, rationing is a method of distributing goods by using prices. a. True b. False?